Zdrowe odżywianie w sportach walki, czyli jak to robić? – wywiad z Piotrem Opatowskim dietetykiem sportowym

 
Piotr Opatowski - absolwent kierunku technologia żywności i żywienie człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie oraz studiów podyplomowych Żywienie i wspomaganie dietetyczne w sporcie na Akademii Wychowania fizycznego w Warszawie. Zawodowo od wielu lat zajmuje się przetwórstwem spożywczym. Ze sportem jestem związany od zawsze. Specjalnie dla redakcji Martial Sports opowiada o odżywianiu, zasadach dobrej diety oraz o zrzucaniu wagi do zawodów, czy gali.

Jak założyć klub sportowy, czyli ekspert Beata Niedźwiedzka radzi. 

 
Problemy z założeniem odpowiedniej działalności i rozliczania się z niej dla klubów stanowią sportowych nie lada wyzwanie. Jak zacząć? Jaką formę działalności wybrać? W jaki sposób pobierać opłaty od klientów?  Jak się rozliczać? Na te wszystkie trudne pytania odpowie nam ekspertka w księgowości dla klubów sportowych, trenerów oraz sportowców - Pani Beata Niedźwiedzka z firmy prawno-finansowej BK Consulting.
 

„Razem możemy więcej” – o polskim kickboxingu Piotr Siegoczyński, prezes Polskiego Związku Kickboxingu

 
O rozwoju kickboxingu w Polsce, o uczestnictwie w Olimpiadzie, o planach na najbliższe lata redakcja Martial Sports rozmawiała z Piotrem Siegoczyńskim - prezesem Polskiego Związku Kickboxingu (PZKB). 
 
"Jeździłem od dawna po wszystkich imprezach, zawodach, klubach. Rozmawiałem z ludźmi, starałem się ich zintegrować i zachęcić do współpracy. Mówiłem: - zróbmy to razem!"  

Po drugiej stronie obiektywu – Michał Malinowski, z pasji do MMA

 
 
W znajomości branży i ludzi MMA niewielu może mu dorównać.  Z cyklu „po drugiej stronie obiektywu” zapraszamy na wywiad z kolejnym świetnym dziennikarzem, pasjonatem MMA, współtwórcą portalu InTheCage.pl – Michałem Malinowskim.
 
"Jestem współtwórcą portalu inthecage.pl, czołowego portalu o MMA w Polsce. I to właśnie MMA skupia moja uwagę najbardziej. Jestem także rodowitym Kujawiakiem, który na ten moment zamieszkuje Grudziądz i tu realizuje się zawodowo..."

Jak wybrać najlepszy klub sportów walki?

 
Szukając odpowiedniej szkoły sztuk walki, może się zdarzyć, że nadmiar dyscyplin i klubów, zwłaszcza w dużych miastach przytłoczy i zdezorientuje. Co wybrać? Który klub i którą dyscyplinę? Prawda jest taka, że ​​nie ma czegoś takiego jak najlepsza akademia sztuk walki, podobnie jak nie ma najlepszego ojca, najlepszej matki ani najlepszego przyjaciela. Swoją decyzję trzeba dostosować do swoich potrzeb.
 
 

Po drugiej stronie obiektywu – dziennikarz sportowy z misją, czyli Paweł Sawicki

 
W branży sportów walki znają go niemal wszyscy. Dziennikarz,  komentator sportowy, były zawodnik. Od blisko 14 lat interesuje się sportami walki, które od ponad dziesięciu lat relacjonuje na łamach serwisów internetowych, gazet oraz telewizji. W ostatnim czasie skupił się na komentowaniu wydarzeń sportowych. Należy do szerokiej ekipy komentatorów TVP. Wcześniej komentował także walki w Eleven Sports Polska, Canal Plus Sport oraz TVN.  Tym razem  "po drugiej stronie obiektywu" , to on odpowiada na pytania. Zapraszamy do wywiadu redakacji Martial Sports z dziennikarzem sportowym z misją - Pawłem Sawickim.

W sportach walki sukcesy osiągają tylko twardziele

 
Sztuki walki są coraz popularniejsze. Z dnia na dzień rośnie liczba klubów, w których można trenować boks, kickboxing czy MMA. Za treningi biorą się zarówno ci, którzy marzą o sportowej karierze jak i ci, którzy chcą potrenować rekreacyjnie, dla siebie. Wielu ludzi zanim pójdzie na trening zastanawia się czy, aby ja się do tego nadaję? Oczywiście jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz, aczkolwiek są pewne cechy, które warunkują możliwości przyszłego fightera.

Mówią na niego „Zły Trener” – kim jest Marcin Frankiewicz?

 
Marcin Frankiewicz - były żołnierz, trener i wciąż czynny zawodnik w BJJ i Grapplingu. Od 10 lat główny Trener w klubie Walki Grappler, gdzie szkoli zawodników w MMA i BJJ oraz skutecznie promuje sztuki walki w Mińsku Mazowieckim, organizując widowiskowe gale „Grappler Night”. Instruktor Rekreacji Ruchowej BRAZYLISJKIEGO JIU JITSU, Instruktor Rekreacji MMA MIXED MARTIAL ARTS, Instruktor Rekreacji Ruchowej TRENER PERSONALNY, Instruktor BOKSU, Instruktor Rekreacji Ruchowej Strzelectwo Sportowe i Strzelectwo Praktyczno-Bojowe. Prywatnie mąż Eweliny Frankiewicz, wspólnie z którą realizuje wszystkie przedsięwzięcia sportowe i ojciec Andrzeja Frankiewicza, także utytułowanego już sportowca. Jak zaczynał? Jaki jest? Co planuje? – na wszystkie te pytania odpowiedzą jego zawodnicy i on sam.

Biznes i sport, czyli marketing sportowy - dziś to bardzo skuteczna forma reklamy

 
Niewiele jest na świecie rzeczy tak lubianych, jak sport. Od fanatyków po zwykłych widzów, sport przyciąga uwagę większej liczby osób, niż jakikolwiek inne wydarzenia.
Marketingowcy już dawno dostrzegli fenomen sportu i przez dziesięciolecia uczynili go głównym elementem kampanii marketingowych. Wraz ze wzrostem popularności danej dyscypliny wzrasta zainteresowanie jej sportowcami. Cały ten proces nie jest jednak przypadkowy i wymaga szeregu, przygotowań i potem działań zarówno ze strony reklamodawcy jak i sportowca, aby były wymierne, obopólne korzyści. O kulisach marketingu sportowego opowiedziała nam Pani Patrycja Gadomska – dyrektor ds. marketingu i PR w agencji reklamowej GAPA Marketing and PR Solution

9 powodów dla których warto jest trenować Brazylijskie Jiu – Jitsu (BJJ)

 
Brazylijskie Jiu-Jitsu (BJJ) to sztuka walki oparta na mocowaniu się i walce w parterze. Skupiająca się ona na umiejętności kontrolowania przeciwnika za pomocą technik, które zmuszają przeciwnika do poddania się. BJJ szczyci się tym, że jest znana jako „delikatna sztuka”, pozwalając mniejszej, słabszej osobie na użycie dźwigni i poddań (dławiki, zamki) w celu obrony przed większym przeciwnikiem.

Karate – czyli „styl pustej ręki”

 
Karate, japońskie słowo „puste ręce”, narodziło się na Wyspach Okinawskich jako forma samoobrony, w czasie gdy broń została zakazana podczas inwazji sił japońskich. Zaczęło się od „te” (ręka), stylu walki stosowanego przez mieszkańców Wysp Ryukyu, a później ewoluowało pod wpływem chińskiego kenpō, wprowadzonego przez chińskie rodziny, które osiedliły się na Okinawie po uregulowaniu stosunków handlowych między Chinami a wyspami.

Pointfighting – rośnie w siłę. Czy będzie to dyscyplina przyszłości?

 
Pointfighting do niedawna mało popularna w Polsce odmiana kickboxingu, dziś rośnie w siłę. Formuła ta znacznie różni się od standardowych walk kick-boxerskich, które, większości ludzi kojarzą się z brutalnością i „bijatykami”. W rzeczywistości point-fighting to czysto sportowa, bardzo bezpieczna „szermierka” na macie, która największą popularnością cieszy się w USA, ale i w Europie zaczyna być co raz bardziej doceniana.  W dobie ograniczania treści drastycznych i minimalizacji brutalności wydaje się być świetną alternatywą na widowiskowe, sportowe show, bez przemocy.

Kickboxing - burzliwe początki

 
Kick-boxing to dyscyplina sportowa (sport walki), w której walczy się stosując techniki zarówno bokserskie ciosy pięścią, jak i kopnięcia. Jest to sport który rozwija umiejętności fizyczne takie jak: siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość, poczucie rytmu, oraz cechy psychiczne m.in.: panowanie nad stresem, poczucie własnej wartości, czy pewność siebie. O tym jak burzliwie się rozwijała ta cudowna dyscyplina, dowiecie się z tego artykułu.
 
 
Copyright ©2020 Martial Sports, All Rights Reserved.