Poniedziałek, Luty 24, 2020, 21:34

W dniach 21-23 lutego w Bratysławie na Słowacji odbył się międzynarodowy turniej WAKO Slovak Open, w którym wzięło udział ponad 500 zawodników z całej Europy. W rywalizacji wystąpili także reprezentanci Polskiego Związku Kickboxingu, między innymi z klubów Ninja Academy Warszawa, KS Orient z Częstochowy, XFight Piaseczno, CSE Sparta, Beskid Dragon, SK Kickboxing Kielce, KS Zamek Kurzętnik, Fight Club Radzymin, KO Team Otwock, Palestra Warszawa Team, UKS Diament Pstrągowa, KS Piaseczno oraz Point Hunter Łęczna.

Na zdjeciu: 2 miejsce Robert Dochód, 3 miejsce Michał Bławdziewicz

W pierwszy dzień turnieju swoje zmagania rozpoczęli pointfight-erzy i lightcontact-owcy.

Duży sukces w pointfighting-u odnotowali zawodnicy z klubu NINJA Academy Warszawa zdobywając w sumie aż 10 medali (1-6-3) i zajmując w ogólnej klasyfikacji w tej kategorii  6 miejsce – najwyższe z polskich klubów. Podopieczni Emilii Szabłowskiej zdobyli:

Kadeci: Nina Śmigielska - złoto -32kg, Kuba Kasprowicz - 3x srebro -42kg, -47kg, -42kg kadet starszy, Wiktoria Lendzion - srebro -55kg, Michał Niebrzydowski - srebro -52kg, brąz -57kg, Hanna Kasprowicz - brąz -37kg

Juniorzy: Kacper Gadomski - srebro -63kg, brąz -69kg – kat. senior

“Poziom turnieju był całkiem dobry, pojawiło się także sporo niezłych zawodników. Organizacja imprezy także przyzwoita. Jedynie frekwencja nie była imponująca.

Co do moich zawodników widać, że forma nie jest jeszcze idealna, ale był to dla nas turniej przygotowawczy do najważniejszych zawodów w tym sezonie, więc ogólnie jestem zadowolona.

Widać także, że wraz z kolejnymi startami na arenie międzynarodowej moi wychowankowie „łapią” doświadczenie na macie i pewność siebie. Zauważyłam jednak pewne braki techniczne więc wiem nad czym musimy teraz pracować. Myślę, że będzie tylko lepiej.” - Podsumowała Trenerka Kadry Narodowej Kadetów Emilia Szabłowska.

Na zdjęciu: zawodnicy Ninja Academy Warszawa wraz z Trenerką Emilią Szabłowską

Kolejnymi zawodnikami, którzy najwyżej uplasowali się w ogólnej klasyfikacji w light contakcie wśród polskich klubów byli kadeci i juniorzy z klubu sportowego Orient z Częstochowy, uzyskując następujące medale:

Kadeci: Bartek Kozioł - brąz - 52kg lc, brąz -52 kg pf, Emilka Kozioł - brąz- 50kg lc, Natalia Zawalska: brąz - 46kg lc, brąz - 46kg pf, Weronika Zawalska złoto - 42kg lc,  brąz - 42kg pf, Alan Muchin: brąz -32kg lc, Klaudia Siwczyńska brąz - 37kg pf, złoto - 37kg lc, Oliwia Kołodziejczyk - srebro - 65kg lc,  brąz  +65kg pf, Bartosz Zegan – brąz +47kg lc, brąz +47kg pf

Juniorzy: Michelle Maier: brąz - 60kg lc,  brąz - 60kg kl, Maja Popczyk - srebro - 55kg lc

Na zdjęciu: zawodnicy KS Orient z Częstochowy z Trenerem

Jak zawsze nie zawiedli reprezentanci formuł twardych.

Najwyżej sklasyfikowanym polskim klubem w formule K1 – Rules jest SK Kickboxing Kielce.

5 zawodników z Kielc zdobyło 4 medale.

Robert Soboń (63,5 kg) zdobył złoto i pas Mistrzowski wygrywając dwie walki w półfinale pokonał Siklara Olka ze Słowacji a w finale wygrał przez K.O w II rundzie z zawodnikiem z Austrii Rakousky Gregi.

Dominik Kaleta (81 kg) wywalczył srebrny medal pokonując zawodnika z Austrii. Uległ dopiero w finale Serbowi po niejednogłośnym werdykcie sędziowskim.

Maciej Kubicki 91 kg K-1 w debiucie zdobył brąz.

Wspaniale zaprezentował się Maciej Zyz (52 kg) kick light (kadet starszy) wygrywając cztery walki i tym samym zdobywając złoty medal.

Na zdjęciu: reprezentanci KS Kickboxing Kielce z Trenerem

Świetnie wypadli także seniorzy PZKB pod kierownictwem Zbigniewa Prycha mocno akcentując obecność na ringu.

Gabriela Kuzawińska - srebro (-52 kg). W ćwierć finale wygrała jednogłośnie 3:0 na punkty z zawodniczką z Czech Teresą Netusilova. Kolejną półfinałową walkę wygrała przed czasem w drugiej rundzie z zawodniczką Reka Harajdova ze Słowacji po udanym kopnięciu kolanem na tułów. Nieznacznie uległa dopiero w finale zawodniczce Stase Veic z Serbi. Choć Polka dominowała w tej walce pełne trzy rundy w ciągłym natarciu to niestety sędziowie widzieli więcej celnych ciosów u serbskiej przeciwniczki.

Jan Lodzik - srebro (-67 kg). Zaciętą półfinałową walkę w ringu wygrał z zawodnikiem z Czech Radoslawem Moravecem stosunkiem głosów 2 do 1 (1 wskazał sędzia z Czech). Na szczęście sędziowie z Serbii i Słowacji byli bezstronni dzięki czemu Janek awansował do finału, gdzie niestety musiał uznać wyższość przeciwnika - aktualnego Mistrza Świata K-1, świetnego fightera Waclava Siwaka.

„Na usprawiedliwienie przegranej w finale Janka Lodzika mogę powiedzieć, że na co dzień, zarówno w K-1 jak i w boksie jest on zawodnikiem wagi - 63,5 kg.” – skomentował Trener Zbigniew Prych

Michał Bławdziewicz - brąz (+ 91 kg) przegrał jednym punktem z aktualnym Mistrzem Świata Low Kick - Nikola Filipowiczem.

Robert Dochód - srebro  (+91 kg) - w finale Filipowicz pokonał Roberta przez RSC w trzeciej rundzie.

Na zdjeciach: Trener Zbigniew Prych z reprezentacją kadry seniorów PZKB

„Ogólnie jestem zadowolony ze startu moich podopiecznych. Pokazali że ciężko pracują w klubach.  Jest to pierwszy start w tym roku. Dobre przetarcie przed najważniejszą imprezą krajową, czyli Mistrzostwami Polski K-1 Rules, które odbędą się w dniach 13 - 15 marca, w Ełku.  Ten rok to nie tylko Mistrzostwa Europy, ale przede wszystkim eliminacje do World Games USA w 2021.” – Podsumował Trener kadry K1 Polskiego Związku Kickboxingu - Zbigniew Prych.